AFYONKARAHİSAR KONAĞI KÜLTÜREL ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR

2007 Bölgesel Halk Eğitim Fuarı'na katılmak üzere 8 ilden Afyonkarahisar’a gelen misafirler, Afyonkarahisar Konağında ağırlandı.

Afyonkarahisar’ın tarihi güzelliklerinin yanı sıra örf ve adetlerinin yaşatıldığı Afyonkarahisar Konağında düzenlenen programa Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı M. Emin Güzbey ile 8 ilin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Programda bir konuşma yapan Başkan Kaptan şehrimizin tarihi ve kültürel yapısı hakkında misafirlere bilgiler verdi.

Afyonkarahisar Belediyesi’nin, şehrimizi gerek yurt içi, gerekse yurt dışında tanıtma adına çalışmalar yaptığına dikkat çeken Başkan Kaptan, Almanya’nın Hamm Kenti ile Afyonkarahisar’ın kardeş şehir olduğunu hatırlattı ve konuklara, kardeş şehir ilişkileri çerçevesindeki yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

Afyonkarahisar Konağı'nın birçok Bakan’a ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Başkan Kaptan örf, adet, gelenek ve göreneklerinin yansıtıldığı Afyonkarahisar Konağında, çeşitli illerden gelen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkililerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Programda konuklar, Afyonkarahisar Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin gösterilerini beğeniyle izlerken, Belediye Musiki Eğitim Merkezinin seslendirdiği birbirinden güzel eserleri de ilgiyle dinlediler.

Belediye Başkanı Abdullah Kaptan ile Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım konuklara günün anısına birer hediye takdim ettiler.

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ile İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin yanı sıra Tekirdağ, Osmaniye, Tokat, Erzincan, Zonguldak, Trabzon, Sinop ve Mardin illerinden gelen konuklar, Afyonkarahisar Belediyesi’nin misafirperverliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek başta Belediye Başkanı Abdullah Kaptan olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiler.

 

BAŞKAN KAPTAN MALİYE BAKANI KEMAL UNAKITAN’I AFYONKARAHİSAR KONAĞINDA AĞIRLADI

BAKAN UNAKITAN AFYONKARAHİSAR KONAĞINA HAYRAN KALDI

Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, çeşitli açılış ve temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ı Afyon Konağı’nda ağırladı.

Cumartesi günü Afyonkarahisar Konağı’nda akşam yemeğine katılan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, şehrimizin kültür ve tarihini bir arada barındıran Afyonkarahisar Konağına hayran kaldı. Akşam yemeğine, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın yanı sıra Vali Haluk İmga, Afyonkarahisar Milletvekillerinden Sait Açba ve Ahmet Koca, Emniyet Müdürü Natık Canca, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Belediye Başkanı Abdullah Kaptan ve Kadınlar Meclisi Onursal Başkanı Binnur Kaptan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’a Kadınlar Meclisi Üyeleri tarafından tefriş edilen, Afyonkarahisar Konağı hakkında bilgi verdi.

Bakan Unakıtan, şehrimizin tarihini ve kültürünü, yansıtan Afyonkarahisar Konağında gördüğü misafirperverlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, başta Başkan Kaptan ve Kadınlar Meclisi Onursal Başkanı Binnur Kaptan olmak üzere tüm konuklara  teşekkür etti.

Bir süre konağı gezen Bakan Unakıtan ve beraberindekiler daha sonra yemeğe geçti.

Yemeğin ardından Bakan Unakıtan, Afyon Konağı’nın Onur Defterini imzaladı.

Bakan Unakıtan Onur Defterinde şu ifadelere yer verdi; “Afyonkarahisar Konağına Sayın Belediye Başkanımızın daveti üzerine geldim. Yeniden aslına uygun olarak restore edilmiş. El sanatlarının sunulduğu fevkalade bir konak. Afyonkarahisar yemeklerini yedik, çok leziz, bölgeye has yemekler. Manzarası çok güzel. Herkesin gelmesini tavsiye ediyorum. Bütün bu güzelliklerde, Sayın Başkan'ın ve Değerli Eşinin katkıları çok fazla, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Gösterilen misafirperverliğe teşekkür ediyorum" dedi.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan; Vali Haluk İmga, Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, Milletvekilleri ve beraberindekilerle bir süre sohbet ettikten sonra Afyonkarahisar Konağından ayrıldı.

 

TÜRK DİL KURUMU BAŞKANI PROF. DR. ŞÜKRÜ HALUK AKALIN AFYONKARAHİSAR KONAĞINA HAYRAN KALDI

Belediyemiz ve Türk Dil Kurumu tarafından düzenlenen “Günlük Hayatta Türkçe” konulu açık oturum programına konuşmacı olarak katılmak üzere ilimize gelen Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın, Ege Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gürer Gülsevin ve Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdoğan Boz Afyonkarahisar Konağını gezdi.

Belediye Başkanlığımızın davetlisi olarak Afyonkarahisar Konağında ağırlanan Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın ve beraberindekiler konağa hayran kaldı.

İlimizin tarihi ve kültürel dokusunu yansıtan konağı bir süre gezen heyet, Afyonkarahisar’a özgü yemeklerden tattılar. Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın Afyonkarahisar Konağının Onur Defterini imzalayarak duygularını ifade etti.

Programa Belediye Başkan Vekili Osman Kumrular’ın yanı sıra bazı AKÜ Öğretim Görevlileri ile Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Atlı katıldı.

Afyonkarahisar Konağında yer alan Gelin Odası ve Sünnet Odasını gezen heyet, hayranlıklarını dile getirerek Belediyemizin misafirperverliğinden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

                    

 

 

ANA SAYFA

ZİYARETÇİLERİMİZ
KONAK İÇİ
YATAK ODASI
SÜNNET ODASI
SALON
RESTAURANT
İLETİŞİM
   


 

 

SES TV’DE YAYINLANAN“ALİ İLE SERÜVEN” İSİMLİ MAGAZİN PROGRAMI AFYONKARAHİSAR KONAĞINDA ÇEKİMLER YAPTI

Ankara’nın yerel televizyon kanallarından uydudan yayın yapan Ses TV’nin program yapımcıları, Afyonkarahisar Konağında yaşlılarımıza yönelik düzenlenen kutlama programına konuk oldular.

Anadolu Magazin programı olan “Ali İle Serüven” adlı programda, Afyonkarahisar Türküleri eşliğinde Halk Oyunları Ekiplerinin gösterilerinin çekimleri gerçekleşti.

Program yapımcıları, Afyonkarahisar Konağında doğaçlama yaparak, yaşlılarımıza keyifli dakikalar yaşattılar.

Ankara’nın yerel televizyon kanallarından olan  “Ali İle Serüven” isimli magazin programının Afyonkarahisar çekimleri, 29 Mart Cumartesi günü saat 21:00’de Ses TV’de yayınlanacak. Program sonunda Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, çekimleri yapan ekibe teşekkür etti.

 

TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANI MEHMET MEHDİ EKER’İN EŞİ YASEMİN EKER, ŞEHRİMİZİN TARİHİ VE KÜLTÜREL MEKANLARINI GEZDİ

Belediye Başkanı Abdullah Kaptan’ın eşi Binnur Kaptan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in eşi Yasemin Eker ve beraberindekilere ilimizin tarihi ve kültürel mekanlarını gezdirdi.

Bayan Eker, Afyonkarahisar Konağı, Ulu Camii ve çevresinde bulunan tarihi evler, Millet Hamamı, Taş Medrese, Hıdırlık ve Yarım Elma Gıda Bankası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde temaslarda bulundu.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in eşi Yasemin Eker Afyonkarahisar’ın, tarihinin yanı sıra kültürel zenginliğinin de olduğunu ifade ederek Belediye Başkanı Abdullah Kaptan'ın eşi Binnur Kaptan’a teşekkür etti.

 İKİ NESLİ BİR ARAYA GETİRDİLER

İlimiz huzurevinde yaşayan yaşlılar ile Fevzi Çakmak Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklar ve gençler, Kent Konseyi Kadınlar Meclisi tarafından Afyon Konağı’nda düzenlenen yemekte bir araya geldiler.


Kent Konseyi Kadınlar Meclisi, Aile Haftası nedeni ile Afyon Konağı’nda düzenlediği yemekte huzurevi sakinleri ile Fevzi Çakmak Yetiştirme Yurdu’nda kalan gençleri bir araya getirdi. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirilen programda, aile sıcaklığından uzak bir şekilde büyümek zorunda olan Fevzi Çakmak Yetiştirme Yurdu öğrencileri Kadınlar Meclisi Üyelerinin gösterdiği yoğun ilgi karşısında mutluluklarını gizleyemediler.

ANLAMLI KUTLAMA OLDU
İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 15–21 Mayıs 2008 tarihleri arasında kutlanan Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Afyonkarahisar Konağı nda kutlama programı düzenledi. Programa, Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, Kent Konseyi Onursal Başkanı Binnur Kaptan, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Koçak, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı kurum müdürleri, Huzurevi sakinleri, Fevzi Çakmak Yetiştirme Yurdu gençleri, 6–12 yaş arası Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası minikleri ile Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Üyeleri katıldı.

AİLE TOPLUMUN TEMELİDİR
Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, Kadınlar Meclisi Onursal Başkanı Binnur Kaptan, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Koçak, Huzurevi Müdürü Muzaffer Erol’un katıldığı yemekte kısa bir konuşma yapan Başkan Kaptan konuşmasında, aile kurumun toplumun temel taşı olduğuna ve ailenin gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi konusunda belirleyici rolü bulunduğuna değindi. Kent Konseyi Kadınlar Meclisi üyelerine Aile Haftası nedeni ile düzenledikleri etkinlik ile iki nesli bir araya getirdikleri için teşekkürlerini sunan Başkan, daha sonra yaşlılar ile bir süre sohbet etti.

TARİF EDİLEMEYECEK MUTLULUK
Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Onursal Başkanı Binnur Kaptan ise huzurevinde kalan yaşlılar ve hayatlarının baharında anne ve baba sevgisinden yoksun kalan çocuklar için kısa bir süreliğine de olsa bir aile ortamı yaratabilmekten dolayı yaşadığı mutluluğu paylaştı. Çocukların gelecek nesillere bırakılmış miraslar olduğunu ifade eden Bayan Kaptan, Kadınlar Meclisi olarak gerçekleştirdikleri başarılı faaliyetlerin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi. Kent Konseyi Kadınlar Meclisi üyesi bayanlar ise yaşadıkları mutluluğun tarif edilemez olduğunu belirttiler. Fevzi Çakmak Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklara yemek yerken yardımcı olan Meclis üyeleri, bir günlüğüne de olsa kimsesiz çocuklara annelik yaptılar